poniedziałek, 29 lutego 2016

Książę z bajki

Całkiem przypadkowo sięgnęłam po książkę zupełnie genialną. Na przepastnych półkach ze starymi książkami czekał na mnie prawdziwy książę, zupełnie jak z bajki. Niczym prawdziwy rycerz na białym koniu i w czarnej obwolucie podbił moje serce i uwolnił z wysokiej wieży przeciętnych czytadeł.



piątek, 26 lutego 2016

Szalejący dżokerzy

Trzecia już część antologii science fiction pod redakcją George’a R.R. Martina, to dla mnie jednocześnie najlepszy i najgorszy spośród tomów, które jak dotąd wydano w Polsce. Formą przerasta swoich poprzedników, ale treść… Chociaż fabuła jest ciekawa, to wykonanie mnie zawiodło.



poniedziałek, 22 lutego 2016

Zapraszamy do domu

Niektórzy twierdzą, że nie biorą się za czytanie Komedii ludzkiej Balzaka, bo nie wiedzą, od czego zacząć. Chronologicznie, zgodnie z kolejnością powstawania dzieł, czy według przyjętego porządku? Jeśli sięgniecie po Dom pod kotem z rakietką, to tak jakbyście spełnili oba te warunki, a przy tym nie stracicie dużo czasu.



czwartek, 18 lutego 2016

Pomysł z Marsa

Pisać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi – parafrazując słowa piosenki. Przecież, aby stworzyć dobrą książkę najważniejszy jest pomysł, bo nawet najlepiej napisana, ale pisana o niczym, nie zachwyci czytelnika. A trzeba przyznać, że Andy Weir wpadł na pomysł genialny.



niedziela, 14 lutego 2016

Jawny sekret

Początek książki uderzył we mnie z siłą tsunami. Zalał mnie potok słów, od których już nie mogłam się uwolnić. Później ocean zrobił się nieco spokojniejszy i przyjazny, ale rozczarowanie powracało falami. Zdarzyły się sztormy i burze, jednak wyszłam cało z tej przygody zwanej Tajemnicą lady Audley.



wtorek, 9 lutego 2016

Opowieści o duchach

Nie będę kłamać – pierw zaintrygował mnie tytuł. Jest odrobinę zagadkowy, mroczny i przykuwa uwagę. Później nazwisko autora – co mógł zawrzeć w tej niewielkiej książeczce twórca Trzech muszkieterów? Na pewno nie kolejną powieść przygodową.



niedziela, 7 lutego 2016

Podwójna radość

Boję się, że nie będę umiała nigdy stworzyć swojego balzakowskiego top ten. Zbyt wiele historii ex aequo znalazłoby się na pierwszym miejscu. Oto kolejny pretendent do złotego medalu literackiego – Podwójna rodzina.



czwartek, 4 lutego 2016

Sztuka i kropka!

Książki antystresowe wciąż na topie! Po natłoku kolorowanek dla dorosłych do boju ruszyły publikacje z cyklu „połącz kropki”. Jeśli więc w dzieciństwie podobała Wam się ta zabawa może warto sprawdzić, czy dziś okaże się równie wciągająca?